Volba prostředí určuje naši budoucnost

Laitman_524_03Prostředí a učitel jsou jedinými faktory, které určují budoucnost člověka. V každém danném okamžiku by člověk měl svůj stav brát tak, jako že již má všechno, co potřebuje, a jeho jediná odpovědnost je spojit se se správným prostředím. Takové prostředí je vždy přístupné a je poblíž; naším úkolem je udělat správnou volbu. Toto je jediná svoboda volby, kterou vlastníme. Zbytek z toho vyplývá a je výsledkem rozhodnutí, které děláme. 

Proto bychom se neměli starat o nic, kromě toho odkud přijímáme „výživu,“ s kým se spojujeme, a kdo nás ovlivňuje. Jinými slovy, nemusíme přemýšlet o sobě, ale místo toho s jakým prostředím jsme spojeni. Pokud chce člověk kontrolovat svůj růst, život a osud, musí přemýšlet jen o tom, s kým je ve styku.

Avšak tyto myšlenky pro nás nejsou přirozené. Neustále přemýšlíme o sobě, „Kdo jsem, proč, a co se se mnou stane? Jaký má můj život důvod?“ Směrujeme tyto otázky dovnitř a všechny z nich jsou správné. Avšak jak na ně máme odpovědět? S čím spojíme jejich řešení?

Kabalisté vysvětlují, že řešení závisí pouze na prostředí. Proto musíme svou pozornost obrátit k vnějším silám, které nás kontrolují, jelikož je to jejich vliv, co definuje naši budoucnost.

Ve skutečnosti tyto síly nejsou „vnější,“ ale místo toho utvářejí jednotný systém duší, integrální část našeho duchovního těla. Tam nastalo rozbití nádob a to je to, co musí být napraveno. Je to jediné místo, kde můžeme dělat změny, jelikož nejsme schopni změnit své ostatní touhy. Je to podobné tomu, když se ponoříme do archívu a čteme záznam událostí, které jsou již předurčeny. My jen můžeme určitým způsobem ovlivňovat své prostředí. Je škoda plýtvat svou pozorností na cokoliv jiného kromě tohoto.

Z třetí části každodenní kabalistické lekce 18/4/2010, článek „Svoboda

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: