Kontakt na ČeskoSlovenskou kabalistickou skupinu

Kontakt – Máte na nás otázku ke Kabale či ke studiu?
Máte-li dotaz k článkům jenž jsou zde publikovány, ke Kabale, či chcete kontaktovat ČeskoSlovenkou Bnei Baruch kabalistickou skupinu, můžete nám napsat na email: czsk.kabala@gmail.com

Bezplatné online kurzy Kabaly
www.kabacademy.eu/cz/

Chcete se připojit a začít studovat Kabalu společně s námi?
Více informací najdete zde.

Odběr nových článků na email z www.laitman.cz
Můžete se přihlásit k RSS feedu blogu, uvidíte každý nový příspěvek v okamžiku, kdy je přidán – klikněte sem pro přihlášení.

Najdete nás na sociálních sítích
Jsme na Facebooku zde.
Profil Michaela Laitmana na Twitteru zde.
Last Questions

 1. http://cgi.ebay.es/ws/eBayISAPI.dll?VISuperSize&item=110324382527

  Dobrý den,
  zajímám se o kabalu nějaký ten měsíc ale tento amulet mi nedá spát,
  mohl byste prosím rozebrat jednotlivé symboly popř napsat k čemu tento amulet slouží?
  Odpověd bych nejrději dostal pouze na svůj e-mail. ( m.jecha@seznam.cz )
  Děkuji
  Martin J

 2. Vazeny p.profesor, len sa chcem spytat, ci je na Slovensku nejake podobne centrum, kde sa studuje kabala, alebo nejaky ucitel? Dakujem za Vasu odpoved

 3. Fyzikální stránky předložily 5.11.2009 rozhovor Orion – Laitman. Bylo mimo jiné napsané:
  „Zdá se mi, že pokud předáme tento přístup do matematiky, tj. nebojíme se k hrubému výzkumu matematických veličin doplnit parametry, respektující samotného pozorovatele, tak můžeme objevit pro současnou vědu absolutně nové obzory. A právě toto na dnešní den je pro mnohé složité a nepochopitelné.“

  „A zde není dostatek nějakého nového přístupu, který by do vědy přinesl něco většího, než jen vzorce. Něco by umožnilo vědci-fyzikovi získat uspokojení z toho co objevuje, získat osobitou dodatečnou svobodu…“
  ——–
  Stránky http://www.tichanek.cz užívají mechanických modelů, které zpětně ověřují matematikou vyjádřené zákony. Jdou snad ve smyslu citovaných dvou vět?
  Je snad užitý přístup onoho vysvětlování teorie relativity tím novým?
  potřebným přístupem?

 4. Jak zabránit 3. světové válce a zničit tak NWO (nový světový řád)?

 5. Mám zájem o studium kabaly v čečtině.Překlad raních lekcí je dočasně pozastaven z technických duvodu jak jsem se dočetla na odkazu.

 6. Velmi rád bych Vás chtěl pozdravit, popřát další energii s nakládáním s informacemi, které v univerzální pravdě šíříte mezi širokou veřejnost. Studuji tyto otázky již delší dobu, Váš web mi potvrdil mé domněnky a jsem nesmírně šťastný, že tento web existuje a Vy a další lidé na něho pravidelně přispívají. Napadlo mne, co kdyby existoval nástroj, který by umožnil sdílet v globálním měřítku lidské myšlenky v nám známé pozemské realitě ? Jakoby by se dosáhlo toho, že tak jak existuje např. síť mobilních telefonů a přenos mluveného slova éterem – což si vysvětluji jako uskutečněnou touhu člověka se přiblížit stvořitelových schopnostem a za pomocí přírodních zákonů komunikovat z „ucha do ucha“ – jinak běžná záležitost mezi lidmi, kteří skutečně ovládají umění KABALY na univezální úrovni a kteří k tomu mobilní síť nepotřebují (našel bych ještě více podobných přirovnání), tak stejně by existoval nástroj, který by v pozemské, nám známé realitě otevřel pomyslná stavidla „univerzálního společného vědomí“ a otevřel tímto možnost se aktivně zapojit do budování zcela nové cesty pro lidské bytosti ? O tomto projektu jsem již dost slyšel a tak se chci také zeptat, zda o něm také něco nevíte ? Pomohlo by přímé sdílení „univerzálního vědomí“ v posunu lidské civilizace ? Děkuji.

 7. Chci Vás opět pozdravit a popřát harmonické působení všech okolností, příčin a energií. Pane Laitmane, chtěl bych Vás poprosit o jednu věc. Protože nemám na Vás přímý osobní e-mail, po kterém jsem neúspěšně pátral píšu přes tuto stránku. Pane Laitmane, mám jednu myšlenku, která ke mne přišla v nejhlubším stavu bezmoci, pídění se po odpovědích, dá se také říct, že v rámci určité osobní transformace a nekonečné touze po určité věci. Odhodlávám se Vám napsat již delší čas. Pane Laitmane, chci Vás poprosit o možnost si promluvit ohledně této myšlenky, tohoto vnuknutí a možná také po vzoru „..když je žák připraven přichází učitel..“. Vím, že patrně řešíte denně podobné, více, či méně zajímavé záležitosti a určitě toho máte velmi mnoho a já to plně respektuji. Psal jste o postavení amerického dolaru ve světě a to mi dalo konečný impulz Vám napsat a odhodlat se. Ač to bude znít VELMI VELMI ZVLÁŠTNĚ, ač Vám to bude připadat jako nemožné či neskutečné mám jednoduchý návod na symbolické „zapálení“ „nového směru“ v každém ohledu lidského života. Studuji kabalu a jakoby je to všechno prolnuté a krásně to na ni navazuje a vychází to z ní. Jde o rize praktické řešení s pomocí pozemských technologií, které se na 100% opírá o moudra kabaly s globálním dopadem do myslí, srdcí a duší lidí, celé civilizace. Prosím pane Laitmane, ozvěte se. Vím, že spojení mého vnuknutí a Vašich zkušeností může vést k nastartování něčeho, co skutečně může změnit směr myšlení celé lidské civilizace. JE TO OPRAVDU TAK. Děkuji za Váš čas, kterého si nesmírně vážím. :o)

 8. Velmi Vás prosím pane Laitmane, moc bych si s Vámi chtěl pohovořit. Píšu Vám již po 2. a stále bez odpovědi. Je to ve věci onoho projektu, o kterém jsem psal v minulé prosbě tady na stránce a který může globálně zažehnout jiný směr společnosti.Ve vší pokoře a úctě zůstávám s pozdravem a nekonečnou vírou. Prosím někoho, kdo by měl přímý e-mail na pana Laitmana a čte tento text, jestli by mi ho mohl sdělit. Můj e-mail je: LightToLive@seznam.cz

 9. Dobrý den,
  jmenuji se Roman Demeter, 46 let. Před několika lety jsem se začal zabývat základními otázkami života a podřídil jsem tomu i svůj život.
  Zřejmě proto, že oba hledáme odpovědi na stejné otázky, jsem narazil na internetu na Vás. Nejsem znalcem numerologie, ale ke svému studiu používám pouze intuici a dedukci.
  Nyní k důvodu proč Vám píši. Chtěl bych znát Váš názor na moji dedukci data mého narození v souvislosti s datem narození mého již zemřelého otce.
  Můj otec se narodil 24.12.1932, posloupnost je tedy 24-12-6, již sama tato posloupnost je na první pohled velmi zajímavá a vyjímečná.
  K mé posloupnosti se dostanete jednoduše tak, že všechna čísla vydělíte dvěma. Tedy 12-6-3. Náhoda je v tomto případě zcela vyloučená. Dlouho jsem pátral po skrytém významu této shody. Vysvětlení se mi dostalo až nyní s pomocí tajemné síly, která řídí naše osudy. Díky mému studiu učení Carlose Castanedy, jsem začal pozorovat děje kolem sebe, zdánlivě vzájemně nesouvisející. Tak se i stalo, že jsem v polospánku vnímal televizní dokument o historii potravinářské firmy „Heinz“ (výrobce kečupu). Zejména reklamní slogan o nejlepší příměsi vyjádřené číslem 57. Uvažoval jsem, že najdu souvislost mezi mým datem narození, datem narození mého otce a tímto číslem.
  Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že není nic jednoduššího, než obě data vydělit číslem 3. Dostaneme tedy posloupnosti 8-4-2 tedy celkově číslo 5 a poté 4-2-1 tedy celkově číslo 7.
  Pokud bychom vzali v potaz matematickou pravděpodobnost tohoto jevu, došli bychom zřejmě k nemožnému číslu. Zřejmě bych tedy mohl sloužit za příklad pravdivosti nauky o numerologii.
  To je tedy můj objev a byl bych Vám velmi vděčen pokud byste našel a sdělil mi důvod toho všeho.

  S pozdravem Roman Demeter

 10. Pán Laitman
  chcem Vám povedať že skôr ako som narazila na stánku bnej baruch som o Kabale nerozmýšľala ani som ju neštudvala. Nemala som žiadny kontakt s učením, teraz ho mám prostredníctvom internetu. Môžem si tu čítať o ceste ktorá je pre človeka pripravená. Napriek tomu Vám musím povedať že dávno bolo to asi pred 19 rokmy som zažila stav kedy svetlo naplnilo moju dušu do veľkej blaženosti. Bolo to presne ako píšete nie len ja som cítila blaženosť, ale cítila som že aj na druhej strane stvoriteľ cíti blaženosť. Tento jav sonm si nevedela nikdy vysvetliť, až teraz keď som začala študovať cestu duše podľa Kabaly. Preto hovorím že Vám verím a chcem pokračovať na ceste a vštúdiu.
  Prajem Vám veľa svetla a lásky.

 11. Dobrý deň pán Laitman

  včera som bola na večery v skupine v Šamoríne…Je vidieť že títo ľudia sú ovplyvnení Vašim učením..učením Kabaly…Bolo cítiť priateľstvo a spriaznenosť, veľkorysosť. Odchádzala som s úsmevom na tvári a s pokojom v srdci. Ešte raz Vám chcem poďakovať za to čo pre svet robíte.

  Prajem Vám veľa lásky a svetla.

  Monika Pirovits

 12. Dobrý den,

  žiji v jižní americe, proto je pro mne obtížné opatřit si knihu Zohar, proto se Vás chci zeptat zda je možné ji získat v elektronické podobě?

  Velmi děkuji za odpověd

  Jana

 13. Dobrý den,

  mám zájem o studium Kabaly. Zabývám se mystickou a transpersonální astrologií. Kde je možné se přihlásit ke studiu a jakým způsobem studium probíhá? Prosím o sdělení. Děkuji Renata

 14. Pozerala som video „Modlitba společnosti“
  ….sme ako deti…deti sa učia len od tých ktorých milujú…
  Ďakujem pánovi Laitmanovi za jeho trpezlivosť a dobrotu, prajem mu dlhý život a zdravie…
  M.P.

 15. Dobrý den, pane Laitmane

  existuje prvotní (či dědičný) hřích, nebo se jedná pouze o poněkud nešťastné pojmenování stavu nedokonalosti lidské duše, se kterou přicházíme na tento svět?

  díky a přeji hezký den
  Petr K., poutník na cestě

 16. Please change your link (http://laitman.cz/moje-blogy/) to Rav’s blog in Polish.
  The domain’s name is
  laitman.info.pl

 17. Could you change your link to Rav’s blog in Polish?
  The domain name is laitman.info.pl

 18. je to opravěno, Děkuji

 19. Dobrý den,
  před jistou dobou jsem se pokusil ze studijních důvodů převést diagram stromu života do 3D formy počítačového modelu. Zdroje se liší v rozložení Alefbetu na stezkách. Kdyby se mi toto podařilo pochopit lépe, dostanu se blíže ke správnému řešení. Děkuji.
  Petr

 20. Dobrý den, Vaše práce je obdivuhodná a Vaše učení je cenné, mám dotaz, zda splánujete kongres v české republice a nebo zda se čeští kabalisté setkávají.

  Děkuji a přeji pěkný den
  Lasáková Zuzana

 21. VEC: pozvanka na krst knihy o mimotelovych zazitkoch a astralnom cestovani.

  Datum krstu v oktobri 2015 bude dodatocne oznameny.

  SRDECNE VAS POZYVAME NA KRST KNIHY VIDEL SOM TO VCERA

  Drahy pane profesore,

  Moje meno je Julia Sellers (46). Som povodom Slovenka s americkym aj slovenskym obcianstvom, zijuca striedavo vo Washingtone D.C. a na Slovensku.

  V sucasnosti dokoncujem knihu, ktora by mala uzret svetlo sveta niekedy koncom septembra. Krst knihy planujem na koniec oktobra v Bratislave.

  Nazov knihy je VIDEL SOM TO ZAJTRA, s podtitulmi: Skutocny pribeh muza, ktory zije mimo tela…..Fascinujuce rozpravanie o cloveku, ktory si pamata svoje narodenie aj svoju smrt. Mimotelove zazitky a astralne cestovanie cloveka, ktory vacsinu casu travi mimo tela.

  Kniha je skutocny pribeh muza , Michaela, Americana z Washingtontu DC. a zaroven otca mojich 2 deti, s ktorym zijem viac ako 20 rokov, a ktory sa od ostatnych odlisuje tym, ze zije mimo tela. Vychadza z tela a cestuje a to vsetko pri plnom vedomi (teda nie v spanku alebo v bdelom sneni ako je to u fenomenu ktory nazyvame astralne cestovanie) Mimo tela travi cele hodiny. Myslim ze na Slovensku a rovnako aj v CR tato tema zatial nie je v povedomi ludi do takej miery ako by si to zasluhovala a mozno pre niektorych je dokonca novinkou. ( v anglictine sa zazitky mimo tela volaju out of body experiences OBEs a su rovnako popularne ako zazitky blizko smrti (near death experiences). . V USA je to ine. Tam ludia, ktori maju mimotelove zazitky maju vlastne stranky, schadzaju sa, pisu o tom knihy, a tema out of body experiences, ako aj near death experieneces sa vo vedeckych kruhoch berie ako samozrejmost. Sama mam v tychto kruhoch kontakty, rozoberame rozne temy a desiatky vedcov ma zaujem skumat Michaelove mimotelove zazitky, o com v knihe taktiez pojednavam.

  Skratka ako autorka knihy som zaroven aj Michaelova partnerka a matka jeho 2 deti a prave v tychto dnoch sa kniha o Michaelovi zalamuje a prechadza jazykovou upravou v slovenskom jazyku (chcela som knihu predtym ako ju napisem v anglictine napisat v slovencine, kedze je to moj rodny jazyk).

  Co sa tyka mna, spisovatelka sice nie som, no sama mavam mimotelove zazitky, nie vsak v takom rozsahu ako Michael. Kniha je pisana mojou rukou a je to vlastne svedectvo z prvej ruky o tom, co to znamena nachadzat sa, existovat a fungovat mimo tela.

  Prepacte za styl tohto mailu, mozno neusporiadane frazy, stylistiku, bez odsekov, bez diakritiky a s chybami:) . Som dost casovo vytazena, tak pisem rychlo, ale hlavne od srdca a tak ako mi slova same prichadzaju cez prsty na klavesnicu pocitaca. Ubezpeceujem Vas vsak, ze o to je moj mail uprimnejsi.

  Z informacii o Vas a Vasej praci som pochopila, ze patrite medzi tych, ktori sa rozhodli vyjst z radov konvencie a nahlas rozpravat o tom, ze telo a duša su navzajom spate do jedneho celku. Nielen to, energeticke kvantum vysokofrekvencneho vibracno oscilacneho pulzovania, ktore ja osobne nazyvam dusou, je schopne oddelit sa od tela a existovat samostatne. O tom vlastne poje

  dnava moja kniha a Michaelove mimotelove zazitky. Vedomie vo forme mechanickej zvukovej kompresnej cyklickej stojatej skalarnej vlny v ramci rezonancnej kavity je prvotne a je to vlastne to, co nazyvame cit a pocit (vratene lasky) Taketo vedomie je prvotne, udava ton vsetkym a vsetkemu, dokaze manipulovat gravitaciu, EM radiaciu, silne aj slabe jadrove sily. Ked spravne funguje vedomie, aj clovek je zdravy:)

  Zaujimam sa aj o Kabalu. Sephirot osobne vnimam ako model ktory v sebe obsahuje involuciu a evoluciu cloveka *skratka akasi alfa a omega ludskeho vyvoja. Raz sa mi vo vizii ukazalo ze na strome zivota bolo povodne 12 a nie 10 energetickych zhlukov a ze skratka sephirotu v hmote odpoveda sephirot v antihmote.

  Vopred este raz dakujem za Vas cas straveny citanim tohto mailu. Pre mna je cest uz to, ze ste si vobec nasli cas tento mail precitat. BOLO BY MI VELKOU CTOU KEBY SOM VAS MOHLA UVITAT AKO CESTNEHO HOSTA NA KRSTE KNIHY

  Lucim sa s Vami s uctou a zelanim vsetkeho dobreho a zaroven sa tesim na skoru odpoved

  S uctou a pokorou

  Julia Sellers

  P.S. Zaroven Vam posielam predslov mojej knihy, ktory napisala moja znama, americka vedkyna PMH Atwaters ,ktora sa temami mimotelovych zazitkov a zazitkov mimo smrti zaobera od 60 rokov a bola ochotna napisat pre moju knizku predslov ( preposielam nizsie).

  Ak by ste potrebovali viac informacii o knizke, nevahajte ma prosim kontaktovat

  Predslov

  S P. M. H. Atwater, uznávanou americkou odborníčkou na mimotelové zážitky, zážitky blízko smrti a iné paranormálne javy, som prvý krát komunikovala minulý rok, keď sme si vymenili zopár dôležitých mailov o Michaelových mimotelových zážitkoch. P.M.H. mi vtedy naznačila jej teóriu o tom, čo sa s Michaelom vlastne odohráva, keď je mimo tela, za čo som jej vďačná. O to vďačnejšia som však P.M.H za to, že sa rozhodla napísať krátky úvod k tejto knihe, ktorý uvádzame nižšie v plnom znení.

  Niekoľko názorov na tému mimotelových zážitkov očami P. M. H. Atwater, L.H.D.

  Jednou z kategórii, ktorá mimotelové zážitky zažíva často sú aj deti. Je to hlavne vtedy, keď trpia nečinnosťou, alebo sú ponorené hlboko do vnútra svojej mysle, kde hľadajú útočisko. Je to však aj vtedy, keď trpia nejakou chorobou, respektíve majú vysoké horúčky. Rodičia sa na mimotelové zážitky vlastných detí zvyčajne dívajú s nedôverou a odmietajú ich, namiesto toho aby sa svojho dieťaťa jednoducho spýtali nasledovné: čo sa ti to práve prihodilo, kde si to bol, čo si videl a čo si počul? Tým, že rodičia deťom ukážu (o ich mimotelové zážitky) záujem a nie výčitky a posmech, dokážu si u dieťaťa vybudovať pocit dôvery, ktorý sa v budúcnosti bude zväčšovať a pomôže dieťaťu zvýšiť nielen jeho sebadôveru ale aj sebavedomie.

  Príliš veľké množstvo náboženských lídrov a predstaviteľov odmieta mimotelový zážitok ako niečo, čo je falošné, predstierané, alebo len nepatrného významu. Ľudia z oblasti medicíny reagujú podobne, a taktiež učitelia. Aj z toho dôvodu si potom dieťa udržiava (mimotelové zážitky) pre seba ako tajomstvo, alebo sa dokonca obáva, že s ním niečo nie je v poriadku. Ak nás teda veda za posledné desaťročia vôbec niečomu naučila tak tomu, že mimotelové zážitky skutočne existujú a zažívajú ich ľudia v každom veku. Na to aby ste ich zažili nemusíte byť špeciálne nadaní, predurčení, alebo nejakým spôsobom zakliati. Najnovšie vedecké technológie totiž ukázali, že mimotelové zážitky sú vlastne zručnosťami, ktoré sa dajú naučiť v rámci spôsobilostí, ktoré sú pre človeka úplne prirodzenou súčasťou. Či už sú mimotelové zážitky spontánne, alebo naučené, tvoria skrátka súčasť toho, čo nazývame iným aspektom ľudského bytia.

  V rámci môjho výskumu, ktorý trvá približne 40 rokov a je venovaný fenoménu tkz. zážitkov blízko smrti, môžem povedať, že najrozšírejenejší element, ktorý ľudia v rámci týchto zážitkov zažívajú- a to bez rozdielu na to, či je to dieťa alebo dospelý- je to, že výstúpia z (vlastného) tela a pozorujú ho buď zvrchu alebo z jednej zo strán. A nielen to. Vidia vtedy veci, ktoré za normálnych okolností vidieť nie je možné. Väčšina tvrdení pochádzajúcich od ľudí s mimotelovými zážitkami je možné overiť výpoveďami nezávislej tretej strany. Môžem tiež konštatovať, že od roku 1966, kedy som po prvý krát začala skúmať zmenené stavy vedomia, mystické stavy a transformačné procesy, mimotelové zážitky boli neoddeliteľnou súčasťou akýchkoľvek zmien (normálneho) stavu vedomia.

  Mohla by som rozprávať o mnohých mimotelových zážikoch, či už mojich vlastných alebo iných. Niektoré su dosť zábavné, iné zase nadmieru dôležité. Takým bol aj môj mimotelový zážitok, v rámci ktorého som bola schopná stáť (mimo tela) po boku mojej najstaršej dcéry- vlastne to bolo priamo na operačnej sále – keď ju operovali v Portlande (v štáte Oregon, USA), zatiaľ čo ja som sa fyzicky nachádzala v Harrisonburgu, štáte Virginia. To, čo som vtedy videla a počula (mimo tela) spolu s dcérou, bolo potvrdené zdravotnou sestrou v pooperačnej izbe.

  O niečom podobnom pojednáva aj téma tejto knižky: je o mužovi, ktorý objavil nový aspekt svojej vlastnej existencie. Týmto aspektom je schopnosť opustiť svoje vlastné telo a cestovať na rôzne miesta.

 22. Dobry den
  pred chvilou som poslala pozvanku na krst knihy. Az potom som pochpila ze moj mail teda pozvanku ak bude mail oficialne schvaleny budu moct citat vsetci verejne
  kedze je to este len pripravovany projekt (na oktober) a pozvanka bola urcena osobne profesorovi, chcem poziadat aby mail nebol dostupny ostatnym citatelom, nakolko nechcem aby informacie o pripravovanom projekte unikli do eteru dopredu

  dakujem za pochopenie

  vsetko dobre
  S uctou
  Julia Sellers

 23. Jak prekonat ten neustaly vnitrni boj mezi dobrem a zlem ve smyslu kabaly ? Proc jeden den vime ze se blizime pravde a druhy den pad em do naprosteho nihilismu ?

 24. Vzestup a pád – tyto termíny jsou definovány v kabale ve vztahu k účelu stvoření, nikoli ve vztahu k pocitu „Příjemné – nepříjemné“.
  Člověk by měl přesně vědět, kdo to oceňuje: člověk, který je v něm, nebo živočišné tělo. Ve vztahu k čemu posuzuje: relativně konečné cíle nebo chvilkové věci. A podle toho se může rozhodnout, co bude počítat za vzestup, a co za pád. Obvykle během duchovního vzestupu, posuzujeme svůj stav ve vztahu k duchovnímu cíli a během materiálního pádu to oceňujeme s ohledem na materiální cíl.

 25. Dobrý den,
  snažím se najít společenství, které by mi pomohlo jít cestou k Bohu a povzbudit. Ale vždy narazím. Možná mé ego je ještě stále nezpracované, protože mě iritují příliš pozitivní lidé, kteří popírají zlo a odmítají jakoukoliv diskuzi. Já tvrdím, že nepřítele je nutno poznat, abych se mohla bránit.
  Nechci přinášet pobouření do těch společenství, a proto jsem sama. Bojím se, aby to nebyla má pýcha.
  Chci se zeptat, co je ve mně špatně, když lidé, co se chtějí jenom objímat a usmívat mě nutí odporovat?
  Opravdu bych chtěla poradit konkrétními kroky. Nejen, abych pracovala na zlepšení svého ega.
  Dala jsem si cíl: D´vekut ..ale nevím co všechno dělám špatně. Poradíte mi prosím?
  S pokorou Jolana H

 26. Jom TOV

  Je mi 52 let, 30 let se zabývám ezoterikou, zejména tarotem a numerologii, v 90. letech jsm se zabýval kabalou a teď jsem se k ní znovu vrátil. Učil jsem se několik let i biblickou hebrejštinu a dva roky iwrit na Židovské obci v Bratislavě. Jsem Slovák.
  Zajíma mne moc několik tém:
  1 – gematrie – pracují teď na své knize. kde chci propojit tarotovou numerologii s hmatrii, aby se pomocí gematrie dal analyzovat datum narození člověka, jeho jméno a příjmení, ne kvuli věštění, nýbrý kvuli sebeanalýze
  2 – gilgul neshamot a shaar hagilgulim – kde se dá prosím najít literatura kolem toho.
  3 – komunikace s anděly, kabalistické pečeti a talismany

  Umím slovensky, česky, německy, rusky, polsky a srbsky , s angličtinou a jinými jazyky je to pro mne obtížné

  Studují Vaše knihy a články, moc za vše co děláte děkují

  S úctou Ludvik – Ari /Ari mne volal muj učitel hebrejštiny/

 27. Dobrý deň,

  ako ma prežívať šabat človek, ktorý študuje kabalu, ale nikdy nemal nič spoločné s judaizmom?

  Ďakujem

 28. Dobrý den,
  zajímalo by mě, co kabala říká o homosexualitě. Staví se k ní pozitivně nebo negativně? Jak vzniká?
  Děkuji, Miki

 29. Veda kabala je pre každého človeka, či je to homosexuál alebo bisexuál, heterosexuál. Môže patriť do akéhokoľvek náboženstva, či je to judaizmus, kresťanstvo, muslimstvo, budha. Môže byť politik, robotník, vedec, môže mať akúkoľvek národnosť, nezáleži na rase: biela, čierna, žlta. Kabala je pre všetkých ľudí na svete. Každý človek môže študovať Kábalau.