Jak prorazit ke svému srdci

Otázka: Darwin dlouho vysvětloval svou teorii evoluce lordovi. Lord poslouchal, souhlasil s bezchybnou logikou vědce. Na závěr vědec Darwin řekl: „Teď už souhlasíte, že člověk pochází z opice?“ Lord odpověděl: „Vy možná ano, ale já ne.“

Píše vám spousta lidí: „Svět je opravdu egoistický. Egoističtí jsou lidé, sousedé, přátelé, dokonce i příbuzní. Ale já se takovým necítím. Já jsem dávající, já jsem milující.“

Proč člověk nemůže proniknout do sebe a říci: „Já jsem takový,“ – a skutečně to procítit?

Odpověď: On to necítí. Za sebou nevidíme nic! Možná jen něco málo. Dejme tomu. Ne všude a ne vždy. Někdy mám nějaké výčitky svědomí za něco z minulosti, ale jen částečně. Tu a tam se nasbírá možná tak deset věcí za celý život.

Otázka: Ale sám sebe přece bičovat nebudu?

Odpověď: Nikdy! Tentýž egoismus nás před tím chrání, nedovolí nám spatřit pravdu.

Otázka: Přitom říkáte, že pravda nastane, když člověk pozná své zlo. Ne zlo jiného, ale své vlastní. Jak se k tomu tedy dostat?

Odpověď: Budeme na sobě pracovat. Budeme přitahovat Vyšší světlo zvláštními činy – sbližováním mezi sebou – a pak pocítíme, že jsme skutečně egoisté.

Opravdu je třeba se probít k sobě samým. Za to, abychom pronikli do svého srdce, a ne do srdce druhého, se vede válka.

Otázka: Vy pořád mluvíte o spojení, o jednotě, o tom, že se má člověk sblížit s druhým a tak dále. Jak se tím probíjí ke svému srdci? To znamená, že se snažím vytvořit spojení s tím, koho nenávidím nebo možná koho nemiluji?

Odpověď: Nemusíš si hned brát toho, koho nenávidíš.

Otázka: Prostě se alespoň snažit o dobrý vztah, o vzájemné sblížení. Jak tím pronikám do svého srdce?

Odpověď: Otevírá to tvé srdce a činí je bližším ostatním srdcím. To jsou první kroky, které je třeba udělat.

Otázka: A pak se tyto kroky komplikují?

Odpověď: Samozřejmě.

Otázka: A jaká je ta největší překážka? Můžete hned říci konečný výsledek? Jaký je poslední stupeň? K čemu mám dospět?

Odpověď: To zatím nevím.

Je to úplné napravení všech bytostí, které můžeš zahrnout do svého srdce. Tvé srdce je zahrne do sebe a dá jim tam všem místo a naplnění tvojí láskou.

Otázka: To znamená, že do sebe zahrnuji celý svět?

Odpověď: Ano, do sebe. A to všechno naplňuji láskou.

Otázka: Vy stále opakujete, že jméno Stvořitele je láska. Znamená to, že se naplňuji Stvořitelem?

Odpověď: Ano, naplňuješ se Stvořitelem. Včleňuješ do sebe všechna přání, všechny vlastnosti všeho existujícího a to vše naplňuješ Stvořitelem, tedy láskou.

Z televizního programu „Zprávy s Michaelem Laitmanem“

Originální článek zde.

[#307196]

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question




"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: