Jistota ze spojení s prostředím

Otázka: Jak souvisí jistota s radostí?

Odpověď: Jistota nám dává radost. Pocit jistoty je důsledkem zvláštního svícení přicházející shora, které člověka drží jako na vzduchovém polštáři, a proto pociťuje radost.

Jistoty může být dvojího druhu: buď z toho, co mám v kapse, tj. nakolik jsem silnější než prostředí – nebo je to důvěra vycházející ze silného prostředí, do kterého jsem začleněn, a pak můj pocit jistoty závisí na prostředí. Je to jedna z těchto dvou možností.

Jistota, to je vztah vzájemné závislosti s prostředím, kdy jsem buď silnější než ono, nebo prostředí je silnější než já, ale jsem s ním spojen. Nejopravdovější pocit jistoty je, když jsem spokojen s malým stavem. Pak jsem naprosto v náručí společnosti a cítím z ní jistotu jako dítě v náručí své matky.

Když nemluvně vyroste, nemá již dřívější jistotu. Pochybuje, všeho se bojí. Ale dítě v matčině náručí se ničeho neobává. To je to nejlepší období.

Z lekce „Úvod do vědy kabaly (Pticha)“, 05.03.2014.

Originální článek zde

[#129253]

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question




"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: