Miliony se připravují na konec světa, jak jej známe

Dr. Michael LaitmanZ novin (Americký sen): “V současné době jsou v americe miliony těch, kteří horečně pracují, aby byli připraveni na to, čeho se obávají, že se v Americe stane…. Můžete si dokonce povšimnout, že někteří z vašich příbuzných a přátel křečkují jídlo a snaží se přesvědčit vás, že jsme na pokraji „konce světa, jak jej známe.“ … Tak na co přesně se tito lidé tak urputně připravují?

“No pravdou je, že motivace připravovat se je pro každého jiná. Někteří věří, že se blíží úplný ekonomický kolaps. Druzí viděli, co se stalo tolika během hurikánu Katrina, že něchtějí dovolit, aby se to stalo i jim. Někteří chtějí být jen více nezávislí a soběstační. A jsou i tací, kteří jsou hluboce znepokojení „koncem světa, jak jej známe“, scénáře jako teroristé používající zbraně masového ničení, zabijácké pandemie, invaze vetřelců, třetí světová válka nebo EMP útoky. 

“Cokoli je však motivací, pohyb těchto lidí jednoduše roste. V současnosti miliony američanů předělávají obývací pokoje ve spižírny, učí se jak pěstovat zahrady k přežití, a zásobí se vším od plynových masek k pomocným generátorům.”

Můj komentář: Přání zazásobit se je instinktivní, animalistické. Co je však skutečně užitečné, je najít bezpečí na vyšší úrovni, na té „lidské.“ Bezpečnost na této úrovni se liší od živočišného přání po bezpečí v tom, že není limitováno  na úspory, tj. neutralizování účinků pohrom, ale snaží se eliminovat jejich příčinu už na počátku, v jejich kořeni. To vyžaduje, aby člověk odhalil příčinu toho, co se děje. A ta leží v našem egoismu.

A pak je zapotřebí jej napravit, změnit jej v opačnou vlastnost: spojení, dávání a lásku. Tato změna anuluje všechny negativní projevy přírody uvnitř i kolem nás, odhalí konstrukci sytému (plán), realizaci (řízení) a cíl (budoucnost) a dá schopnost ovládat tento systém. Výsledkem lidstvo dosáhne úplného bezpečí. 

[63047]

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: