Stvořitel není člověk

Dr. Michael Laitman

Otázka: Jak člověk v sobě vytvoří kvalitu odevzdání?

Odpověď: Není Stvořitele bez stvoření. Stvořitel je skutečná kvalita odevzdání, kterou tvoříme. Pokud ji nestvoříme, Stvořitel neexistuje.

Co potom existuje? Existuje Jeho nedosažitelná podstata, Atzmuto, původní kořen všeho, který na nás není vůbec napojen. Tvoříme a stavíme Stvořitele tím, že vyvíjíme úsilí a vytváříme kvalitu odevzdání. Vytváříme tuto kvalitu společnou prací mezi námi. Pokud ji uskutečníme a zplodíme, bude se nazývat „Stvořitel“.

Duchovní Partzuf, který budujeme ve vztazích mezi námi, je naše touha získat, kterou jsme omezili a naplnili odraženým světlem, touha odevzdávat, a spolu s tím, odhalená kvalita odevzdání nazývaná „Stvořitel“.

Jinými slovy, „Stvořitel“ je světlo NRNHY, které odhalíme v našich duchovních nádobách opravených k odevzdání. Ve skutečnosti, „Stvořitel“ je běžné světlo NRNHY, které nakonec dosáhneme. Baal HaSulam píše, že obecné Světlo NRNHY, které vyplňuje Malchut světa nekonečna se nazývá „Stvořitel.“ A že menší části na přechodných stupních jsou míry jeho dosažení.

Stvořitel není člověk, nemá žádné individuální znaky nebo obraz. To je důvod, proč není možné se na něho obracet, protože jste to Vy, kdo ho staví. Stvořitel nemá tvar, vy jste ten, kdo mu dává formu. Přes svou touhu přijímat umístíte odpovídající touhu odevzdání, a to znamená, že jste zkonstruovali Stvořitele. Neexistuje žádný jiný způsob.

Pokud si myslíte, že Stvořitel má formu před tím než jste ho sestrojili, znamená to, že uctíváte určitý obraz, idol. Toto se nazývá „cizí práce“, nebo modlářství.

To jsou zásady správného přístupu k přírodě. To je důvod, proč si nemůžete představovat různé obrázky nebo podobnosti. To byl Abrahamův první objev, když „rozbil modly“, což znamená, že si uvědomil, že on je ten, kdo tvoří kvalitu odevzdání. A do té doby existuje pouze určitý původní kořen, který si nedokážeme představit v žádném případě.
[54876]
Z přípravné lekce, kongres kabaly v Torontu, 16/9/2011

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: