Globální výchova v globálním světě

Dr. Michael LaitmanMusíme postupně  přinášet vysvětlení každému, v jeho jazyce, na jeho úrovni porozumění. Vysvětlení musí být postupné, dokud lidé nezačnou být schopni cítit, že právě spojení mezi námi nám dá pocit jiného života, jako na jiné planetě, v jiné dimenzi. 

Není možné mluvit o tom hned. Musíme vždy oslovit  jednotlivé osoby nebo skupiny lidí na různé úrovni vývoje, v souladu s přáním, které právě zažívají. Proto nejdříve musí být vysvětlení prezentováno v jazyce, kterému rozumí: „Budete se cítit dobře. Nebudou války, terorismus ani drogy. Vaše děti budou úspěšnější, bude méně rozvodů“ atd.  

Různé vrstvy obyvatel musí být osloveny způsobem, který je pro ně vhodný: někteří jsou více nakloněni sledování filmů, jiní – poslouchání hudby, další dosud – čtení knih, a k dalším je možné přistoupit prostřednictvím vědy, ekonomie či čehokoli jiného.

Prostředí musí být podobné kouli, která  vyzařuje mnoho možností pro každého člověka, aby porozuměl, co je „globální svět“, ve kterém se nacházíme. Tak jako je svět globální, tak i systém výchovy musí být globální, čímž je myšleno, že musí zahrnovat všechny formy vlivů, na každé úrovni, ve všech formách a v každému jazyce – ze strany všeho, co člověka obklopuje.

To je systém výchovy, který musíme vytvořit. Bez něj se lidstvo nebude vyvíjet. Bude ovlivňováno všemi druhy problémů a neštěstí, a bude přinuceno se vyvíjet tímto způsobem v jakémkoli případě. Vždyť tím dosáhne své nezávislosti, protože tím, že si  pro sebe vybuduje prostředí, aby se změnilo a napravilo, dosáhne své svobodné volby. A tak samo sebe postaví na lidskou úroveň.

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: