Jsme na pokraji zhroucení nebo na prahu nové etapy?

Dr. Michael LaitmanNázor: (Miliardář, investor George Soros): “Neexistuje dohoda pro jakékoli země opouštějící euro, což je v dané situaci zřejmě nevyhnutelné.”  Eurozóna by měla vypracovat únikový mechanismus pro dluhy svých nejzadluženějších členů. “ Jsme na pokraji ekonomického kolapsu, který začíná, řekněme v Řecku, ale může se snadno rozšířit… Finanční systém zůstává velmi zranitelný.”

“Myslím si, že většina z nás se nyní shodne, že Evropská krize se aktuálně soustředí kolem eura.… Je to druh finanční krize, která se skutečně rozvíjí. Lze ji předvídat.”

“Jsme na pokraji zhroucení a to je čas uznat, že je zapotřebí změna. “ Soros nazval přežití Evropské unie „životně důležitým zájmem všech” a řekl, že EU potřebuje strukturální změny k odvrácení rozpadu. Euro má základní problém v tom, že není podporováno politickou unií či společnou pokladnou. „Euro nemá žádný předpis k nápravě.“

Komentář: Přesně to byl ten špatný odhad. Nikdo na to nemyslel na začátku, a nikdo o tom neuvažuje teď. Egoismus se musí rozvinout až k svému plnému vyčerpání coby hnací síla lidské společnosti, civilizace a života všeobecně – do rozpoznání zla.

Pak, díky rozpoznání zla a do míry, do jaké jej vnímáme, budeme schopni se obrátit k jeho nápravě, protože budeme cítit, že jediným životním cílem je právě transformace egoismu na altruismus. Jinými slovy, musíme zažít pravidlo „stvořil jsem zlý sklon a stvořil jsem Tóru jako koření“ v plné míře. 

Nicméně rozpoznání zla může být urychleno a zjemněno moudrostí, protože vědomosti nám pomáhají předpokládat vzdálené důsledky. Předejde se zbytečnému a škodlivému, a zvolí se správná cesta. 

Proto nám byla dána kabala: To nám umožňuje zmírnit a dosáhnout cíle: přechodu od egoismu k altruismu. Pak bude v podstatě správně utvořena aliance, která posoudí společné politické a ekonomické cíle, což znamená, že bude založena na plné spolupráci celého lidstva.

[47497]

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: