Úžasná přitažlivost spirituality

Dr. Michael LaitmanOtázka, kterou jsem obdržel: Je možné požádat Stvořitele, aby dal bod v srdci těm, u nichž se zatím neprobudil?

Moje odpověď: Musíme se modlit za celé lidstvo, aby rychle dosáhlo skutečné duchovní potřeby po cíli stvoření. Nicméně, modlit se pro vás znamená usilovat o vnitřní sjednocení s takovým napětím a silou, že to pocítí všichni ostatní, jako oheň který plane v nitru.

Představte si, že lidstvo je dnes téměř bezvládné tělo, možná ne ještě úplně mrtvé, ale ve stavu bezvědomí. A my jsme jeho orgány, snažící se oživit samy sebe a přivést zpět život tomuto společnému organismu. Postupně se celé tělo začíná probouzet. To představuje naši práci.

Nejdůležitější práce v šíření není v externím úsilí (množství knih, které vydáváme, nebo materiálů na internetu), je to ve sjednocení mezi námi, jehož prostřednictvím probouzíme lásku, spojení, a teplo v našem úplném celosvětovém sjednocení lidí, kteří studují kabalu. Je to právě tato práce, která ovlivňuje všechny ostatní, a oni najednou začnou cítit, že v tom je něco jedinečného! Ale co to přesně je, to nevědí. Nicméně, najednou nás najdou.

Koneckonců, srdce každého člověka ho nějak dovedlo ke kabale, i když on sám nechápal jak. Je to prostě tak, že jakmile v něm tato potřeba vznikla, začal hledat, a najednou srdcem cítil, že jeho místo je tady. Je to proto, že jeho touha byla již namířena stejným směrem.

Byla to velmi malá touha po spiritualitě, bod v srdci, skrývající se hluboko uvnitř, ale podnítili jsme tak silný oheň, že ho lidé ucítili z dálky. Proto vše závisí na našem vnitřním sjednocení. To je nejefektivnější šíření.

Z první části každodenní lekce kabaly 11/06/2010, Šamati #50

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed