Tento svět je jen výchozí bod

Dr. Michael Laitman

Stvořitel nevytvořil náš hmotný svět. Ten existuje jen v našich představách, protože jsme uvnitř hranic našeho egoismu. V okamžiku, kdy přejdeme k odevzdání a začneme získávat dávající touhy, odhalí se nám vyšší realita (ve které ve skutečnosti existujeme a rozvíjíme se).

Spodní vrstva tohoto materiálního světa bude i nadále existovat, aby nám neustále poskytovala svobodu volby při dosahování spirituality. V tomto světě chodíme do práce nebo nakupovat potraviny, víme že máme trvalé bydliště, náš domov a rodinu. Totéž platí pro spiritualitu: je to místo, kde existujeme trvale. Jdeme nahoru a dolů po duchovních schodech, ale nejnižší úroveň existence (náš svět) je nám vždy zaručen. 

Tento svět je iluzorní, a neexistuje nikde jinde než v naší fantazii, je to základní bod, který nám samostatně umožňuje jednat kvůli odevzdání. Stvořitel nám všem ukazuje stejný film, což nám umožňuje existovat ve stejné realitě. To je důvod, proč nejpokročilejší kabalista a nejslabomyslnější, hloupý člověk vnímají stejný materiální svět. 

Je samozřejmé, že inteligentní člověk vidí náš svět trochu jinak a rozumí víc, ale obecně všichni z nás vidí stejný obrázek. Není v tom žádný rozdíl, zda má osoba specifické vlastnosti, protože ty nemají nic společného se spiritualitou.

Z první části každodenní lekce kabaly 26/05/2010, The Zohar

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: