Co přináší spokojenost v životě?

Dr. Michael Laitman

Dnes se lidé stále více obávají o svůj blahobyt. V podstatě, každý člověk na světě může mít vše, co on nebo ona potřebuje, ale nejsme schopni toho dosáhnout. Dokonce i nejbohatší a nejmocnější lidé necítí absolutní bezpečnost a naplnění, které může být dosaženo kolektivní láskou: vzájemnou zárukou. To bude možné pouze v případě, kdy se postaráme jeden o druhého.

Lidstvo myslelo, že materiální bohatství ho uspokojí, ale americký sen, společnost spotřebitelů, zničila sama sebe. Dosáhli jsme nutnosti změnit náš postoj k životu. Pocit dobra, pohody a úplnosti není definována tím, kolik toho vlastním. Nemůžeme být uspokojeni žádným naplněním.

Skutečná spokojenost bude možná pouze tehdy, když mezi námi začne proudit světlo. Ale abychom toho dosáhli, musíme mu otevřít cestu skrze naši vzájemnou péči o sebe navzájem. Zatímco přemýšlím o jiných, odblokuji systém, díky němuž spokojenost naplní je i mě. Potřebujeme tuto spokojenost abychom si uvědomili Arvut (vzájemnou záruku), tak se můžeme začít starat o to, jak naplnit Stvořitele.

Nejdříve si myslíme, že výsledkem našeho vynaloženého úsilí bude pouze náš dobrý pocit. A pouze tehdy, když každý začíná skutečně přemýšlet o všech ostatních, anuluje individuální egoismus, pak se náš záměr přepne na altruismus. Tedy, od Lo Lišma přejdeme na Lišma, do míry našeho uvědomění vzájemné záruky.
[23674]
Z denní lekce Kabaly 8.10.2010, „Arvut“

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: