Cestování v čase

Otázka: Co je paměť?

Odpověď: Paměť jsou minulé stavy, které mohu vytáhnout a zažít je jako přítomnost. Ve skutečnosti nic takového jako „paměť“ neexistuje. Jednoduše jsou všechny mé stavy ve mně uloženy jako minulé „parcufim“ a mohu přecházet z jednoho stavu do druhého. Mohu mezi nimi cestovat jakoby v čase. V duchovnu je to naprosto reálné.

Otázka: Jaký je smysl tohoto cestování časem? Co nám to může přinést?

Odpověď: Nic. Velmi málo. Pravidlo zní: snažit se jít vpřed a neohlížet se zpátky.

Otázka: Je možné cestovat v čase i dopředu?

Odpověď: Ne, protože k tomu se musíte pozvednout do budoucích stavů, dosáhnout jich. Můžeme jen usilovat o následující stupeň a nic víc. A to, co je před námi, nemůžeme vidět, protože tyto stavy v nás ještě nebyly realizovány. Všechno je to pouze fyzika. Není zde nic mystického.

Jsou lidé, kteří pocítili budoucnost v naší realitě. Jsou známy takové slavné příklady: Wolf Messing, Vanga, Nostradamus. Navíc nemuseli být ani v duchovním porozumění. Nevěděli nic o duchovním světě, prostě jen vycházeli ze svých pocitů.

Wolf Messing řekl, že sám neví, kde se v něm vzaly takové schopnosti. Náhle upadl do stavů, kdy cítil budoucnost, přítomnost nebo minulost, protože všechny existují v něm.

Ale pokud se jedná o duchovní, tam už existuje svobodná vůle. Z principu je tedy možné vidět budoucí duchovní stavy. Ale jak se k nim dostanete: jestli cestou utrpení, nebo cestou světla, skrze vaše úsilí – není známo, záleží to jen na vás. V tom spočívá vaše absolutní svobodná vůle, kterou sami realizujete.

Z rozhovoru „Zazvonil mi telefon. Co je paměť?“

Originální článek zde.

[#312138]

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: