Kam mě vedou?

Otázka: Člověk má stále pocit, že je veden k propasti, chápete?

Odpověď: Protože jsme tak nastaveni.

Poznámka: Ano.

Odpověď: Řekni dítěti, že budeš od zítřka chodit do školy a že tam budeš sedět pět nebo šest hodin denně a učit se, aniž bys vstal z lavice, a pak se vrátíš domů a ještě budeš psát domácí úkoly a potom maminka zkontroluje, co jsi udělal, a ukáže se, že jsi odvedl špatnou práci, a tak ji budeš dalších na pár hodin předělávat.

Poznámka: A nepůjdeš hrát fotbal.

Odpověď: Už žádný fotbal! A pak si budeš muset vyčistit zuby a půjdeš spát, abys příští ráno zase časně vstal a běžel do školy s tak těžkým batohem. Proč? Abys tam seděl pět hodin.

Otázka: Jak to srovnáte s lidskostí? Příklad je ovšem takový velmi očividný a pochopitelný.

Odpověď: O čem to mluvíš?! Život skončil! „Proč jste mě přivedli na svět?“ ptám se otce a mámy. „Pro takový život?“

Poznámka: A teď si člověk klade přesně tutéž otázku. Má stejný pocit, že?

Odpověď: Jistě! Proč žijeme?! Je nejlepší čas. Klidně a prostě předat člověku teorii a praxi nápravy. Že se kvůli tomu musíme pouze sjednotit, abychom byli podobní zákonu přírody, který nás pobízí, táhne vpřed. Pokud se začneme sjednocovat, budeme mu více podobní, spadne z nás všechno toto napětí, tlak, budeme postupovat, jakoby v souladu s tímto zákonem přecházet ze stavu do stavu. A bude nám dobře, budeme klidní. A budeme radostně vítat změny. Budeme vědět, že nás vedou ke světlé budoucnosti.

Originál video zde.

Video v českém jazyce zde.

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Následující příspěvek: