Ego blokuje mozek

Dr. Michael Laitman

Otázka: Jakým způsobem se správně přiblížit veřejnosti v dnešní době a v naší generaci, je to skrze mysl, nebo přes srdce?

Odpověď: Mělo by to být v obou směrech, ale více přes srdce.

Většina lidí není dostatečně rozvinutá, což znamená, že jejich ego blokuje jejich mysl. To platí pro všechny. Ego blokuje mozek člověka, jeho mysl, a on nemůže vidět víc než své ego. Ukazuje se, že je ubohý a omezený. Mohl by mít velké, skvělé schopnosti, ale ego ho zastaví a nedovolí, aby se projevily.

Pokud například chcete moc, ego blokuje všechno ostatní. I kdybyste mohli prosperovat, silná touha po moci Vás zavazuje zabývat se jen jí. To je příklad toho, jak omezeni jsme v naší schopnosti pracovat s naším mozkem. Avšak tím, že pracujeme se srdcem, můžeme otevřít cestu k mozku. To znamená, že se musíme obrátit k srdci a pracovat na něm, což je možné pouze na základě vzájemného propojení s přáteli a skrze ně s veřejností.

Lidé mají proniknout do svého srdce tímto způsobem, tedy že nebudeme schopni opustit naší starost o ně. Znamená to, že jsme je zahrnuli do nás, jako vyšší úroveň ve vztahu k nižší úrovni.

[ 130627 ]

Z přípravy na denní lekci kabaly 18/3/14

 

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: