Jako byste byl….

Dr. Michael LaitmanOtázka: Mnohokrát jste řekl, že člověk studuje, řekněme po deset let, ale stále neuspěl v přilnutí ke skupině, nestal se duchovním embryem. Proto, co se děje během této doby, ego jednoduše roste? 

Odpověď: Když člověk opravdu přilne ke středu skupiny a stane se duchovním embryem, začne cítit, jakoby existoval v duchovním světě na jeho plnou kapacitu. Přesně jako v našem světě, embryo, které se nachází v matčině lůně, dosáhne toho samého, neboť vše, k čemu dochází v jejím těle, je po pravdě, určeno pouze pro něj.

Duchovní embryo je stav, který není jednoduchý, a je to velmi vysoký stav, ze kterého počíná celá duchovní úroveň.

Předpokládejme, že deset let studia někomu uběhlo, a stále se nestal duchovním embryem; to znamená, že neuspěl v sebe-anulování vůči skupině. A nezáleží na tom, nakolik mu o tom říkáme, nezáleží na tom, nakolik si o tom přečetl ve zdrojích, nemůže s tím nic udělat, protože se neúčastní fyzicky na práci skupiny; je povýšený, od toho izolovaný.

Jsme ve zvláštním světě, ve kterém dokonce i naše fyzické činy vzbuzují duchovní výsledky; nemohu přátele milovat, nenávidím je, ale navzdory tomu všemu, stále se nutím, abych si s nimi sedl, smál se na ně, přistupoval k nim s fyzickými činy s nadějí, že mně to nějak změní, a ono mě to opravdu změní. Pokud toto člověk nedělá, pak je to dost špatné, dokonce i po deseti letech zůstane stejným.
[124647]
Z Moskevského virtuálního kongresu “Jednota bez hranic” den druhý 14/12/2013, 2. lekce

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: