Psychologie altruismu

Dr. Michael Laitman

Otázka: Jak se můžeme vyhnout nebezpečí našeho egoismu a obrátit jeho objasnění v psychologii?

Odpověď: Na psychologii není nic špatného! Ve skutečnosti, kabala je vnitřní duchovní psychologie. Psychologie tohoto světa je egoistické povahy, zkoumá lidské ego.

Ale existuje jiný typ psychologie, která se zaměřuje na studium těch, kteří se snaží v sobě rozvíjet vlastnosti odevzdání, kteří se učí, jak pracovat na odevzdání a snaží se vidět realitu skrze tuto vlastnost, spíše než přes vlastnost přijímání. Tento druh psychologie se nazývá moudrost kabaly. To je jediný rozdíl mezi těmito dvěma typy psychologie.

Psychologie tohoto světa studuje zákony chování touhy po naplnění pro vlastní dobro. Moudrost kabaly zkoumá zákony chování touhy po naplnění za účelem odevzdání.

Spirituální psychologie nás vede k samostudiu. Nástroje, které nám umožňují dosáhnout lásku ke Stvořiteli, jsou následující: naše touha po potěšení, náš intelekt a srdce, skupina, cíl stvoření, naše spojení se skupinou a vzájemná záruka mezi námi. V souladu s cílem, který byl námi nastaven, studujeme kabalu, nikoli prostou psychologii.

Může se to jevit jako psychologie, ale ve skutečnosti se jedná o revizi sebe samých. Materiál, který studujeme, jsou naše smysly a touha mít radost. To je předmětem psychologie, protože jeho cílem je naučit nás, jak se cítit lépe.

Ostatní vědy jako fyzika a chemie sledují jiné, více abstraktní cíle. Vlastně je rozvíjíme jen proto, abychom se začali cítit lépe. Nejsme schopni udělat sebemenší pohyb v tomto světě, který sleduje alternativní cíl.
[64050]
Z 3. části denní lekce kabaly 15.12.2011, „Studium deset Sefirot“

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: