Ať Vám nevládne zlý had

каббалист Михаэль ЛайтманZohar, kapitola „Chajej Sara,“ bod 220): „Slíbil Jsem Vám, že budete všichni jako andělé a synové Všemocného – ale při převzetí Tory jste se zařídili po svém, zhřešili jste, a protо jako Adam zamřete“. 

Přesto však nad každým, studujícím Tóru, nemůže vládnout ten samý had zla, který zatemnil svět.

Díky studiu kabaly je vyšší světlo jako magnet, drží tě nahoře a ten had, smrt, naše egoistická touha, která nám ubírá život, zůstává dole a nedokáže nad člověkem vládnout!

Člověk se pozvedá nad svůj zvířecí život a dokonce necítí, že by končil.

Musíme si jenom přát, aby světlo, které při čtení Knihy Zohar přichází,  v nás tu změnu způsobilo.

Bez ohledu na vědomosti, které v sobě skrývá věda kabaly, která je schopna objasnit všechno, co se odehrává v našem světě a celou naši uplynulou cestu, když si přejeme se pozvednout se na vyšší stupeň, potřebujeme sílu, která je nás tam schopna přitáhnout.

Za pomoci rozumu a pocitů se nedokážeme pozvednout – musíme obdržet nový zárodek vyššího stupně.

Stejně jako neživý kámen, odlišný od rostliny, ji nikdy nedokáže pochopit, jako pes nebo kočka není schopna pochopit, co znamená být člověkem – tak nejsme schopni svým rozumem odhalit, co znamená žít v duchovnu.

Proto je nutná vyšší síla, která v nás tuto změnu zařídí. Dostáváme ji z Knihy Zohar.

Z lekce knihy Zohar, 12.03.2010

2 Komentáře

 1. Dobrý deň,
  prosím Vás o pomoc, študujem knihu Zohar, Sefer Jecira, Kabalu a Pět knih Mojžíšových, písal som na Židovské obce na Slovensku, prosil som ich, či by ma nemohli spojiť s človekom, ktorý týmto knihám rozumie, písal som dodávateľovi, ktorý mi tieto knihy poslal, či by ma nemohli spojiť s človekom, ktorý si tieto knihy už kúpil, Z centra Židovských obcí na Slovensku, mi vôbec neodpovedali a dodávateľ po pravde napísal, že nesmie tieto údaje zverejňovať.
  Osobne som sa poznal s pani Weinwurmovou, ktorú som navštevoval, keď ešte bývala v Holíči, nemám žiadne zlé úmysly, niekomu uškodiť, učím sa z knihy Haleluja od Richarda Federa. Za ochotu ďakujem – Miroslav Šlahor – Holíč – Slovensko.

 2. Dobrý den,
  na stránce http://www.kab.tv od 02:00 do 05:00 ráno, každý den v přímen přenosu, Michael Laitman dává lekce po těmto knihám.
  Překládá se to do sedmí světových jazyku, můžete pokládat Vaši otázky a získat další informace o mezinárodní skupině studentu Bnei Baruch.
  Společně!!

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: