Cesta k rozkrytí smyslu života

Otázka: Za jakých podmínek lidé dostatečně dospějí, aby dokázali řešit problémy svého vývoje? Musí existovat nějaké podmínky, za kterých k tomu dojde.

Odpověď: Cíl našeho vývoje je nám skrytý, protože ho nedokážeme jasně definovat, i když se o to filosofové usilovně pokoušejí. A vše, co definujeme, naráží na náš vnitřní nesouhlas, proto je předčasné klást si takové otázky. Lidstvo se musí dále vyvíjet, a to možná ještě po mnoho staletí.

Ale přirozeným způsobem vývoje postupně dospějeme do bodu, kdy se budeme moci stále více zabývat globálními otázkami. Ale opět, zatím nelze ani přibližně odhadnout, na jakém stupni začneme zvládat řešení otázek o smyslu života. Nevíme, co je smyslem lidské existence.

Otázka: A to, že lidstvo, jak vidíme, směřuje nedej Bože ke svému zániku – brzdí ho to na cestě k dosažení jeho cíle, nebo ne?

Odpověď: Ne, myslím, že je to všechno spolu propojeno: není možné jít vpřed bez pádu, bez ohlédnutí, bez zklamání. Všechno je to jedna cesta. Ale zatím jsme pořád v počáteční fázi vývoje.

Z televizního pořadu „Kabala Expres“, 27. 11. 2023.

Originální článek zde.

[#321974]

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: