Konec světa – kabala nám vše vysvětlí

Poznámka: „Píši vám ve zmatku. Máme velmi svornou rodinu, tři děti, již pět vnoučat. Nejmladšímu je 13 let a právě o něm vám píšu. Je to velmi talentovaný kluk, všechno chápe velmi rychle, má bystrou, analytickou mysl. Říkají nám, že právě v tom je problém. Je si jistý, že se blíží konec světa.

Analyzuje všechny informace, které dostává z internetu, novin a televize. Rozumí politice, ekonomice, všemu. A vše vede k tomu, že je třeba se připravit na nejhorší. Vzali ho k lékařům, prý je naprosto zdravý. Vzali nás na tři měsíce na chatu, nemáme tam internet, ale on to bere doslova z čistého nebe. Moje žena a já se o něj velmi bojíme. Prosíme vás, pomozte nám.“

Odpověď: Je třeba mu dát knihy o kabale, ať se učí. Pak uvidí, že vše je řízeno Vyšší Sílou, že vše je naprogramováno, že vše závisí na jediném vedení a tak dále. Pokud má dobrou analytickou mysl, pochopí to, bude to pro něj systém vnitřní rovnováhy.

Otázka: To znamená, že pochopí, kam všechno směřuje a co je harmonie?

Odpověď: Samozřejmě. A nebude se bát, že nebe spadne.

Otázka: Takže věda kabala může být zavedena do školy, vyučována a tak dále?

Odpověď: Proč ne? Mluví o světě, ve kterém žijeme. Nic jiného. Ničím neděsí, naopak uklidňuje, objasňuje systém.

Otázka: Proč se tedy v člověku objevuje tento strach, proč tím žije a proč ho strach již ovládá? Je to lidská přirozenost?

Odpověď: Člověk necítí tuto vyšší, jedinou sílu přírody, ve které existujeme a točíme se. A tak se potřebuje něčeho držet. A čeho? Tady vznikají nejrůznější náboženství a tak dále.

Otázka: Ale pokud je ta síla harmonická, pokud je laskavá, proč člověk prochází takovým zlomem a myslí na konec světa?

Odpověď: To se stane každému člověku a mnohokrát za život, aby si uvědomil svou nestálost, nejistotu, oddělení od tohoto života a hledal, jak se s ním vyrovnat a najít tu sílu, která vše řídí. Toto je nám speciálně dáno.

Poznámka: Takže vaše rada je, aby si chlapec přečetl několik knih o zákonu vesmíru?

Odpověď: Ano.

Z televizního pořadu „Novinky s Michaelem Laitmanem“, 4. 10. 2021

Originální článek zde.

[# 289664]

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: