Je New York novým hlavním městem antisemitismu?

Zatímco dozvuky nedávných protižidovských útoků dosud přetrvávají, další násilný čin otřásá americkou židovskou komunitou, konkrétně v New Yorku. Toto je nová realita v Americe.

Nedávný útok na rabínův dům během svátků Chanuky měl za následek pět zraněných. Provedl ho muž, který se údajně úmyslně zaměřil na Židy, a jednalo se o poslední z deseti incidentů namířených proti Židům v New Yorku během jednoho týdne.

Musíme se ptát: „Proč my? A co můžeme udělat, aby nedošlo k další tragédii?“

Konečné odpovědi najdeme v naší jednotě.

Jsou protižidovské zločiny a hrozby novou normou v USA?

Téměř 60 % nábožensky motivovaných trestných činů v USA bylo v loňském roce spácháno proti Židům, přičemž 1 879 těchto incidentů bylo hlášeno v tomto ročním období. Fyzických útoků na Židy v posledním roce přibylo také na celostátní úrovni, o 105 %. Jen v samotném New Yorku tvoří antisemitské útoky více než polovinu nahlášených zločinů z nenávisti.

S ohledem na tuto situaci zvýšila newyorská policie ochranu v židovských čtvrtích a podnicích.

Také na osobní rovině – dnes jsem mluvil se svým synem, který navštívil Monsey, místo posledních útoků. Židé z této oblasti mu řekli, že zatímco včera ještě neměli na dveřích zámky, dnes mluví o tom, jaké zbraně jsou pro sebeobranu nejlepší. Nicméně, zlepšení bezpečnostních opatření namířených proti vzrůstajícím projevům antisemitismu nezabrání tomu, aby se podobné případy neopakovaly.

Jak můžeme zabránit tomu, aby se antisemitské zločiny a hrozby staly novou normou?

Mohlo by se to, co se stalo v nacistickém Německu, znovu objevit v osvícených a kultivovaných Spojených státech?

Zatímco se někteří američtí Židé oprávněně bojí nejisté budoucnosti, většina z nich pravděpodobně nevěří tomu, že by mohla jejich domovinu zasáhnout hrozná katastrofa. Ukazuje se, že američtí Židé ztratili svůj cit pro obranyschopnost. To, že by se staly terčem útoků místa židovských bohoslužeb, komunitní místa a domovy, bylo v minulosti nepředstavitelné.

Ale přesto je zde světlo na konci tunelu.

Pokračování následuje.

Originální článek zde.

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek: