Anulování studenta před učitelem

Otázka: Co je to anulování studenta před učitelem.

Odpověď: Abychom od učitele přijímali, musíme se před ním anulovat. To je nezbytná podmínka. To znamená anulovat, nikoli tedy jako v normálním životě, který nemá s duchovnem nic společného, ale v souvislosti s našimi duchovními vlastnostmi.

Musíte je anulovat, stát se nulou, „vstoupit“ do učitele a pak se mu plně poddáte a on z vás vytvoří vyšší duchovní stav.

Když matka kojí své dítě, dítě saje mléko, přijímá výživu, díky které žije. A zde je to totéž – žák musí přijímat svou výživu od učitele a proto musí sám sebe anulovat, otevřít ústa a přijímat.

Otázka: Pamatujete se na to, jak jste se musel poprvé anulovat před Rabašem? Jak to vypadalo?

Odpověď: Možná to pro mě bylo mnohem snazší, protože jsem velmi chtěl mít učitele, který by mi řekl všechno možné. Kromě toho Rabaš mluvil velmi málo a já jsem musel nějak pochopit, dovtípit se a dobrat se detailů.

Ale v principu usilujete o to se vedle něj upozadit tak, aby vše, co je v něm, bylo automaticky přesunuto do vás.

Otázka: Bylo to pro vás těžké, nebo jste po tom prahnul.

Odpověď: Nejdříve jsem po tom prahnul. Nechtěl jsem nic jiného než vstoupit do jeho „jeskyně“ a sedět vedle něj.

A pak to bylo stále náročnější, protože egoismus nepřetržitě rostl, abychom se dostali mimo něj, abychom dosáhli takové hrubosti egoistické touhy se anulovat a v tomto anulování přijmout vše, co učitel chce dát. Proto by měl egoismus nepřetržitě růst a odmítání by mělo být stále silnější.

[219332] From the Kabbalah Lesson in Russian 10/1/17 Originální článek zde.

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: