Není žádný bůh

Otázka: Mé reakce na věci kolem mě jsou mými reakcemi. Vnější svět chápu skrze své reakce na vnější věci. Co má s čímkoliv z toho Bůh společného?

Odpověď: Bůh neexistuje. Vůbec se se svými prosbami neobracíme na Něj. My se se svými prosbami obracíme pouze k sobě samotným, k tomu, co je uvnitř nás, a to jsou ona vnitřní nastavení, která potřebujeme změnit, abychom je nastavili na správné vnímání reality. Pak budeme schopni dosáhnout správného cíle mnohem kratší a příjemnější cestou.

Bůh s tím nemá nic společného. On neexistuje. My si vytváříme Boha uvnitř nás.

Náš nejlepší, nejoptimálnější stav, nejvyšší, nejpozitivnější síla, která ze všech nás dělá ty nejúžasnější a nejúspěšnější, to se nazývá Bůh. To je druh Boha, jehož existenci bych mohl uznat.

Otázka: Jsou mé reakce na okolí stále mými reakcemi?

Odpověď:
Samozřejmě.

Otázka: Chápu vnější svět skrze své reakce na vše, co se mi děje?

Odpověď: Přirozeně. Jakým jiným způsobem můžete vědět, co vnější svět je? Je přesně to, co vnímáš. Proto má každý zcela odlišný dojem z vnějšího světa.

Otázka: A to vše mě tím či oním způsobem posunuje k mému nejoptimálnějšímu stavu?

Odpověď:
Pouze pokud víte, jak se tím směrem vydat.

Otázka: Proč tedy celou dobu zažívám takové nepohodlí?

Odpověď:
Protože jsi zmatený, nechápeš, neustále chodíš v kruhu a stojíš na tomtéž místě a takto trávíš svůj život, nedosáhneš ničeho a nevyřešíš hádanky života. Ale v životě nejsou žádné hádanky! Hádanky jsou v tom, jak mohu dosáhnout svého nejoptimálnějšího, nejúžasnějšího stavu! Ale já sám o sobě nevím, jaký ten stav je!

Zeptejte se lidí, čeho by v životě chtěli dosáhnout a oni vám řeknou samé nesmysly: peníze, slávu, vědění, pocty, moc, a zdraví. Ale to vše je konečné. A jaký je hlubší význam toho všeho? Bohužel, člověk neví a neklade si takovou otázku. To znamená, že to musíme všechno vysvětlovat. To je důvod existence vědy zvané Kabala.

[217371] From KabTV’s “News with Michael Laitman,” 10/19/17 Originální článek zde.

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed