Pospěště si, nezastavujte se

Dr. Michael LaitmanOtázka: Proč se nemohu udržet pocitu jednoty, „malinového míče“, postupně zmizí?

Odpověď: Nezáleží na tom, zda-li zmizí. Měli bychom hledět na prospěch našich činů, a pokud mohu přidat nějaké úsilí, jsem šťastnější, když zmizí, než-li když ho mám, protože co mám, je už moje. Když se zastavím třeba byť na vteřinu ve stavu, kterého jsem dosáhl, začne se rozkládat.

V okamžiku, kdy si svůj stav začnu užívat, měl bych pochopit, že se jedná o egoistické potěšení. Pokud mě těší změny stavů, deriváty, což znamená nikoli rychlost, ale zrychlení, zvyšující se rychlost změn, pak se jedná o správné potěšení. Pokud si jednoduše užívám stav jako takový, pak už se jedná o skořápku.

Přesně jako ve fyzice, tělo, které se pohybuje konstantní rychlostí, která může být velmi vysoká, je považováno za stojící na místě, ve vztahu ke mně, že se nehýbe. Může být považováno za pohybující se pouze, pokud se jeho rychlost mění. Takže pokud vaše rychlost konstantně roste, můžete být rád, a je to správná radost. Říká se jí „radost z Micvy,“ protože neustále přidáváte, což znamená, že pozvedáte více a více přání k nápravě.

A co více, nesmíte si v konstantním stavu užívat. Měli byste postupovat jako stařec, který je ohnutý, neustále hledá nedostatek, aby urychlil svou rychlost.

Otázka: Jak můžeme malinový míč udržet?

Odpověď: Malinový míč lze udržet pouze skupinovým úsilím, a za pomoci Vyšší síly. Musíme si s tímto míčem neustále hrát, jako s těstem při pečení matzah, které nemůžete přestat hníst dokud jej nedáte do trouby. Nemůže být hněteno déle, než 18 minut: devět sefirot Přímého a devět sefirot Odraženého světla, a poté okamžitě do trouby!
[124666]

Z 1. části denní lekce kabaly 2/1/2014, Lekce na téma: “9 kroků”

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek: