Po večeru přichází nový den

Dr. Michael LaitmanOtázka: Proč člověk upadá pokaždé hlouběji? Jak může dosáhnout věčného spojení?

Odpověď: Upadáme pokaždé hlouběji a hlouběji, protože se v nás odhalují silnější, hrubší a egoističtější přání. Jak je psáno, “Ten, který je větší než jeho přítel, jeho přání je větší než jeho.“ Musíme být ponořeni do většího egoismu, abychom dosáhli prostřednictvím práce na něm většího odraženého Světla. Čím níže do našich přání sestoupíme, tím výše díky nápravě stoupáme, jedno proti druhému.

Jinak to není možné. Takové jsou zákony dokonce i materiální fyziky, ne jen té duchovní.

Sestup zahrnuje všechny informace o dalším kroku. Problém je pouze ten, že v sestupu ztrácíme citlivost a necítíme ho. Pokud bychom cítili, co ze sestupu získáme, porozuměli bychom, nakolik mocného nástroje se nám dostalo.

Jediný problém je, že všechny smyslové orgány při sestupu přestanou pracovat a my nemůžeme odhalit nic. V podstatě, rozdíl mezi sestupem a vzestupem je v tom, že přijde Světlo, dá nám nový postoj k našemu egoismu a vůči Stvořiteli, a my to musíme pouze spojit do jednoho – Izraele (naše toužení po Stvořiteli), Tóru, a Stvořitele – a pak využijeme egoismus, který nám byl odhalen správně.

Změnou našeho postoje k tomu, co je odhaleno při sestupu, se říká vzestup. Nicméně nejdůležitější je sestup, protože je odhalením nových přání, ve kterých zažíváme nový svět – vyšší, vznešený, rozpínavý – a vždy k tomu dochází při odhalení tmy. Jak je psáno, „A byl večer a bylo ráno, den první. ”

[116873]

Z 1. části denní lekce kabaly 13/09/2013, Shamati #33

Nastavení komentářů | Share Feedback | Ask a question
"Kabala, Věda a Smysl Života" Komentáře RSS Feed

Následující příspěvek: